Šedivka 11. základní škola Plzeň, Baarova 31

Šedivka postupuje na republikové finále OVOV!!!

Šedivka úspěšná i v krajském mistrovství OVOV!

Po suverénním vítězství v okresním kole Odznaku všestrannosti olympijských vítězů se žáci 11. základní školy zúčastnili i krajského kola 7.6. v Tachově. Závodilo se opět v 7 disciplínách, ale některé z nich byly lehce obměněné. Bylo 5 pevných disciplín - 60m, skok daleký, shyby po dobu dvou minut, hod medicinbalem a hod míčkem. Další dvě disciplíny byly výběrové - přeskoky přes švihadlo nebo plavání po dobu 2 minut a běh na 1000m nebo dribling 2 minuty. I když jsme okresní kolo vyhráli s velkým náskokem, jiné disciplíny napovídaly, že tentokrát to bude vyrovnané. Navíc nám chyběla jedna z nejlepších závodnic, která se kvůli nemoci nemohla zúčastnit. Od začátku to byl velký boj a zejména na dálce pořádné nervy, protože sportovci měli jen dva pokusy. Stačilo dvakrát přešlápnout a družstvo přišlo o velkou porci bodů. Žáci ovšem potvrdili roli jednoho z favoritů a po celkovém druhém místě si vybojovali postup na republikové finále, které se uskuteční 6.-9.9. v Praze na Strahově. Projektu OVOV se v České Republice účastní přes 500 škol, proto je pro nás postup mezi nejlepší obrovským úspěchem. Na bodovém zisku družstva se v krajském kole nejvíce podíleli - Andrea Živná, která navíc vyhrála i soutěž jednotlivců ve své kategorii a mezi hochy Damián Dráb, který se mezi jednotlivci umístil na druhém místě. Další reprezentanti školy na krajském kole OVOV: Denisa Donovalová, Barbora Černá, Denisa Vyletová, Zdeněk Merhout, Martin Kural a Matěj Jakubíček.