Pokyny k elektronické registraci k zápisu do 1. tříd

Ve středu bude od 8:00 do 18:00 hod. spuštěna elektronická registrace, kterou můžete provést z jakéhokoliv počítače či mobilního zařízení s připojením k internetu. Při této elektronické registraci si vyberete čas zápisu. Při elektronické registraci po Vás budou vyžadovány následující údaje: jméno a příjmení dítěte, datum narození, trvalý pobyt dítěte, údaje o zákonném zástupci (jméno, příjmení, telefonní číslo a správná emailová adresa).

Je nutné řádně vyplnit všechna pole, doporučujeme využít funkce automatického doplňování. Před odesláním formuláře překontrolujte uvedené údaje, po odeslání se nelze již vrátit. Nezapomeňte vybrat zaměření - běžná nebo logopedická třída. Je možné zapsat i více sourozenců najednou, viz. záložka Dítě č. 2. V následujícím kroku je nutné vybrat číslo místnosti.

Pokud chcete jít k zápisu do logopedické třídy, nezapomeňte vybrat místnost číslo 5.

Formulář odešlete tlačítkem Potvrdit a přejít na výběr termínu.

Po odeslání formuláře s údaji o dítěti se dostanete na stránku s výběrem času zápisu. Pro běžnou třídu vybírejte místnost 1 - 4, 6-8 pro logopedickou třídu místnost 5 - Logo.

Poté si vyberte vyhovující volný čas. Pokud registrujete více sourozenců najednou, je nutné vybrat termín pro každého zvlášť (viz. druhý obrázek)

Poslední krokem je kliknutí na tlačítko Dokončit registraci. Po úspěšně dokončené registraci se objeví dialogové okno:

Stejné údaje obdržíte do Vaší emailové schránky. Pod vygenerovaným registračním číslem bude Vaše dítě zveřejněno v seznamu přijatých uchazečů.

Elektronická registrace k zápisu je nezbytná.

Přístup elektronické registraci najdete zde.

Budeme zapisovat děti narozené od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018.

Předčasný nástup:

a) děti narozené od 1. 9. 2018 do 31. 12. 2018 - podmínkou přijetí dítěte je doporučující vyjádření školského poradenského zařízení (pedagogicko - psychologická poradna nebo speciálně - pedagogické centrum)

b) děti narozené od 1. 1. 2019 do 30. 6. 2019 - podmínkou přijetí dítěte je doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře.

Kritéria pro přijímání dětí do 1. ročníku základního vzdělávání

K zápisu s sebou přineste rodný list zapisovaného dítěte, Váš občanský průkaz, případně povolení k pobytu dítěte (u cizinců). Pokud dítě absolvovalo vyšetření ve školském poradenském zařízení (pedagogicko - psychologické poradně nebo speciálně - pedagogickém centru), přineste zprávu.

Pokud budete žádat o odklad povinné školní docházky, budete potřebovat vyšetření ze školského poradenského zařízení (pedagogicko - psychologické poradně nebo speciálně - pedagogickém centru) a vyjádření odborného lékaře (pediatra).

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku (metodický materiál MŠMT): www.msmt.cz/vzdelavani/predskolni-vzdelavani/desatero-pro-rodice-deti-predskolniho-veku

<duben, 2024>