Šedivka 11. základní škola Plzeň, Baarova 31

Coca Cola Cup 2015

Kluci hráli velký fotbal

Výběr školy pro klasický velký fotbal v tzv. Coca cola cupu, tedy soutěži pro školy pořádané firmou Coca cola, odjel z vesela vlakem v úterý 6.10. v 8.14 do Dobřan. Jak chlapci samozřejmě prohlásili : „Jedeme do našeho ústavu“, mysleli nedaleký „ústav“, o kterém mají jen vzdálené informace, ale který v nich vyvolával různé představy.  Na místě na nás čekala liticko-borská část tlupy, která na místo určení hrdinně dorazila na svých velocipédech různých značek, ale shodně bez blatníků. Což v mírném, stálém dešti, pozadí chlapců jistě ocenilo. Nicméně hned první utkání a nás čekali domácí, v očích našeho kouče mírný favorit, v očích našich chlapců nějaká překážka k dalšímu postupu. A tak se hrálo … soupeř nás zatlačil na naši polovinu, ale od branky jsme jej drželi raději dál. Po asi patnácti minutách stejného scénáře se utrhl jak ze řetězu Vítek Kilián, utekl všem , dokonce i pomeznímu rozhodčímu, který měl dostatečný náskok, zacentroval před branku a … tam z ničeho nic přisprintoval „těžce“ zraněný Pepa Soukup a my vedli! Druhá půle a ještě větší tlak domácích, už se před naší brankou začalo dokonce jiskřit, ještě , že pršelo !,  jenže my měli Martina Urbana. Když už ani on něco nechytl, chytla to tyčka a byl klid. A to až do 45 minuty ( hrálo se 50 minut ), kdy se soupeři podařilo skórovat neslanou, nemastnou, pro nás i hořkou střelou … konečný stav 1:1 byl nadějný, ale vítězství bylo na dosah. Inu, museli jsme porazit naše odvěké borské rivaly – růžovku. Čehož se chlapci opět nebáli. A měli pravdu. Výsledek 3:1 byl nadějný, ale když se kouknete na počet našich střel lízajících buď obě tyčky nebo jejich spojnici, tj. břevno, tak je velká škoda, že jsme nemířili více do středu zadní čáry … Domácí Dobřany v posledním zápase deklasovali růžovku, my jsme trochu smutní odjeli domů vlakem, na kolech a deváťáci dokonce i s otazníkem v myslích … kdo bude hrát příští rok, když my už tu nebudeme ? Inu, on se zase někdo najde J ! Sportu zdar, zdraví borci ze šedivky.